Anasayfa / Barkod Programı / Ekspertiz Raporları

Ekspertiz Raporları

Bu başarının temelinde ise SPK’dan lisans alabilmek adına aldığı eğitimler ve zorlu sınavlardan geçmiş olmaları bulunmaktadır.Ev ekspertizi, Türkiye’de gayrimenkul değerlendirme uzmanları ya da konut değerlendirme uzmanları tarafından yapılmaktadır.  Bu kişiler,  bu alanda oldukça başarılı birer bireylerdir.Bunun yanı sıra belediye ve tapu müdürlüğünden de eve dair bazı belgeleri istemektedir. Bu raporları bankanın istediği şablonla eşleştirerek sizlere kredi alabilmeniz için bir değer çıkarmaktadır. Mortgage yasası gereği bu değeri ya da yapılan analizleri sizin görmeniz yasaktırKabul etmeniz durumunda gerekli sözleşmeler yapılmakta ve kredi hazırlanmaktadır.Aynı konu miras bölümü için de geçerlidir, yine ev eksperinin verdiği fiyat doğrultusunda tek bir kişi bütün malları diğer kişilere ödemesi gereken ücretleri ödemesi koşuluyla üzerine alabilme şansına sahip olmaktadır.Bu bilgiler ışığında bağımsız bir şekilde çalışan gayrimenkul değerlendirme firmalarından birisiyle anlaşmakta ve sizin almak istediğiniz eve ev ekspertizi uzmanı göndermektedir.Bu noktadan bakıldığı zaman ev ekspertizi işlemlerinin son derece titiz ilerlemesi gereken bir konu olduğunun farkına varılabilmektedirBu eksperin sağlıklı bir biçimde işini yapabilmesine engel oluşturmaktadır. Eksper, raporu bankaya gönderdikten sonra banka bir değerlendirme komisyonu oluşturmakta ve eğer eksper uygun görmüşse size evin değerinin yüzde 75 civarı bir değerini kredi olarak teklif etmektedir.Burada itina ile kontroller sağlandıktan sonra ancak nihai bir sonuca varılabilmektedir.Detaylı bir konut ekspertizi hizmeti için sizler de bize ulaşabilir, fiyat alabilirsiniz.Konut değerlendirme uzmanları yalnız çalışmamakta olup yanlarında yine emlakla ilgili bilgi sahibi ve eğitim sahibi kişilerden oluşan bir ekip bulunmaktadır.Ev ekspertizi ya da konut değerlendirme işlemi olarak da bilinen bu işlem, bir konutun piyasadaki el değiştirme fiyatının en somut bilgiler ışığımda belirlenmesine verilen isimdir.Bunun yanı sıra işletme içerisinde de bir komisyon kurulmuş olup, konut değerlendirme uzmanının getirdiği raporların incelemeye tabi tutulmasını sağlamaktadırlar. Mal paylaşımı sırasında eğer tek bir kişi malların sahibi olmak istiyorsa, değerin yarısını karşı tarafa ödemek durumundadır. Bunun için de hukuki bir belge olarak görülebilen ev ekspertizi raporuna ihtiyaç duyacaktır.Konut Ekspertiz Bu ipotek için de ev eksperi raporuna ihtiyacı bulunmaktadır. Ev eksperi raporunda yazan nihai değer doğrultusunda belirli bir hisseye ya da işletmenin tamamına ipotek koyabilmektedir.Burada eksper; evin içini, binanın içini, binanın dışı ve binanın bulunduğu semti detaylıca inceleyerek bir rapor oluşturmaktadır.

Ev almak için konut kredisi kullanmak isteyen kişilerden bankalar eve dair bazı bilgileri istemektedir.Bunun yanı sıra boşanma davalarında da durum çok farklı değildir.Ev ekspertizi işlemlerini aslına bakarsanız sadece bankalar değil pek çok kurum, kuruluş ya da şahıs isteyebilmektedir. Örnek vermek vermek gerekiyorsa bir cep  telefonu firması bayilerine teminat doğrultusunda dağıtım gerçekleştiriyorsa mutlaka ipotek almalıdır.Gayrimenkul Değerleme Sadece fiyat bazında değil aynı zamanda teknik incelemeleri de içinde barındırdığından ötürü konutla ilgili pek çok detaya vakıf olabilmenize olanak sağlamaktadır.

Bir önceki yazımız olan Konut Ekspertiz | Ekspertiz Raporları|Ekspertiz Firmaları|Ekspertiz Raporlarıve Stok Programı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Reklam

Bir önceki yazımız olan market yazılımıve Stok Programı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir